Konkurs fizyczny „Lwiątko 2017”

Konkurs fizyczny „Lwiątko 2017”

10 maja 2017 pojawiły się oficjalne wyniki konkursu fizycznego „Lwiatko 2017”. Laureatami konkursu z naszej szkoły zostali: Rafał Ćwiek z klasy 3 – tytuł („hiperon Ω” ) , oraz Jakub Mazur z klasy 1 tytuł(„taon” ) obaj uczniowie z klasy matematyczno – fizycznej.

Co oznaczają tytuły? Organizatorzy konkursu ustanowili honorowe tytuły dla zwycięzców:
„hiperon Ω” – dla osób, które otrzymały co najmniej 125 punktów,
„kaon” – dla osób, które otrzymały co najmniej 100 i mniej niż 125 punktów,
„taon” – dla osób, które otrzymały co najmniej 75 i mniej niż 100 punktów.
Nazwy te zostały zapożyczone od nazw cząstek elementarnych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym zawodnikom życzymy powodzenia i szczęścia w przyszłorocznym konkursie, gdyż poziom wiedzy i tempo pracy prawdziwie prowadzi do przegrzania mózgowego procesora.

A.Majewski