Konkurs na Biznes Plan i podsumowanie projektu ERASMUS+ FUTURE

Konkurs na Biznes Plan i podsumowanie projektu ERASMUS+ FUTURE

17 stycznia 2019r. w auli szkolnej ZSL nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Z INNOWACJĄ DO SUKCESU na najlepszy pomysł własnej działalności gospodarczej, zorganizowany w ramach europejskiego programu ERASMUS + FUTURE oraz podsumowanie projektu realizowanego w szkole.

Podsumowania projektu dokonała koordynator – pani Bogusława Kotwica, która przedstawiła cele projektu oraz zrealizowane dotychczas działania. Ponadto uczniowie objęci projektem zaprezentowali swoje prace i dzielili się wrażeniami z udziału w projekcie.

W drugiej części odbyły się zmagania konkursowe. W konkursie wzięło udział 5 uczniów z klas LO i TE, którzy zaprezentowali swoje innowacyjne pomysły na własną działalność gospodarczą. Prace oceniało jury w składzie: przewodniczący – pan Dymitr Malec- wicedyrektor ZSL, pani Monika Stępień – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Leżajsku, pan Edward Jonko – Radny Powiatu Leżajskiego oraz pan Krzysztof Rogowski – specjalista do spraw wspierania działalności gospodarczej z Leżajskiego Stowarzyszenia Rozwoju. Komisja konkursowa oceniała prace w następujących kryteriach:

1. Innowacyjność pomysłu
2. Realność przyjętych założeń
3. Znajomość rynku i branży
4.Umiejętność prezentacji pomysłu

Publiczność – klasy pierwsze LO i TE miały prawo wyboru najlepszego pomysłu na działalność gospodarczą w formie głosowania w czasie rzeczywistym za pomocą programu do interakcji z publicznością przy użyciu telefonów komórkowych.

Komisja konkursowa ogłosiła następujące wyniki:
I miejsce- Aleksandra Wach 3TE – pomysł Dach Wach
II miejsce – Sylwia Klimek 2TE- pomysł Kwiaciarnia Frezja
III miejsce – Joanna Upchurch 2B – pomysł Szczęśliwe Drożdże S.A.
IV miejsce – Anna Hacia 2TE – pomysł FotoOko
V miejsce- Dominik Kozłowski 3TE – pomysł Cat Cafe

Nagroda publiczności: Dominik Kozłowski 3TE – Cat Cafe

Nagrody w postaci dysków zewnętrznych, powerbanków, pamięci przenośnych, słuchawek i głośników mobilnych zostały ufundowane ze środków UE w ramach projektu ERASMUS+ FUTURE.

Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą twórczością, innowacją i przedsiębiorczością w prezentowanych pomysłach własnej działalności gospodarczej- przygotowali również próbki produktów– Dominik Kozłowski – wypieki, ciasta i dekoracje kwiatowe, Joanna Upchurch – wypieki z drożdży, a Aleksandra Wach – makietę domu z ogrodem.

Dominik Tudryn wykonał utwór muzyczny Barcelona, w którym przekonywał, że:
Szczęście jest tak bardzo blisko
Jeśli tego chcesz
Marzeniami zbuduj przyszłość
Swój własny los

Gratulujemy! Dziękujemy za udział w konkursie! Życzymy sukcesów w realizacji wszystkich wspaniałych pomysłów na własną działalność gospodarczą!

Bogusława Kotwica
Marta Makówka
Aleksandra Panocha
Piotr Lasota