Konkurs powiatowy „Zadwórze – Polskie Termopile”

Konkurs powiatowy „Zadwórze – Polskie Termopile”

8 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu Zadwórze- Polskie Termopile.

W poprzednich edycjach uczniowie  rozwiązywali test, gdzie musieli wykazać się wiedzą o bitwie pod Zadwórzem oraz znajomością wojny polsko- bolszewickiej. Z powodu epidemii w bieżącym roku organizatorzy musieli zmienić formułę konkursu, uczniowie mieli za zadanie napisać wypracowanie na temat: „Zadwórze – Polskie Termopile” – znaczenie bitwy w kontekście wojny polsko – bolszewickiej 1920 r.

Swoje prace uczniowie przesyłali do 31 maja.

Celem konkursu była  popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o bitwie pod Zadwórzem, rozwijanie wśród najmłodszych pokoleń zainteresowania historią Polski,  poszerzenie wiedzy dotyczącej  wojny polsko – bolszewickiej w latach 1919 – 1921 roku, i jej  znaczenia w Europie.

Prace, które zostały nagrodzone przez Szkolną Komisję Konkursową:

I miejsce – Sylwia Sulikowska, kl. 1hg
II miejsce – Karina Małecka, kl. 2g
III miejsce- Bartłomiej Pasiak, kl. 1cp, Laura Rymarz, kl. 1gg

Wyróżnienia: Filip Żmijan, kl. 1gp, Wiktoria Kusy, kl. 1ag, Aleksandra Półćwiartek, kl. 2f

Wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w konkursie serdecznie dziękujemy.

Nagrody ufundowali: Starosta Leżajski- Pan Marek Śliż, Dyrektor Szkoły- Pan Zbigniew Trębacz

Organizatorzy:
Krzysztof Małecki
Andrzej Benewiat
Barbara Gurdziel