Konkurs tłumaczeniowy

Konkurs tłumaczeniowy

W dniu 22 listopada 2018 r. został przeprowadzony w naszej szkole konkurs tłumaczeniowy, będący alternatywną formą uczestnictwa w projekcie europejskim Juvenes Translatores, jako że w tym roku nasza szkoła nie została wylosowana do udziału w głównym konkursie. Do konkursu, który został zorganizowany w tym samym dniu i o tej samej godzinie, co główny konkurs Juvenes Translatores, przystąpiło 19 uczniów z klas 1-3. Zadaniem uczniów było przetłumaczenie tekstu z języka angielskiego na język polski, związanego z tematem tegorocznego konkursu dla młodych tłumaczy, którym było ‘Dziedzictwo kulturowe Europy’.

Trzy najlepiej przetłumaczone teksty zostaną wyłonione, a ich autorzy nagrodzeni w naszej szkole, natomiast najlepsze tłumaczenie zostanie przesłane na adres Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej, gdzie zostanie ono sprawdzone i ocenione przez zawodowych tłumaczy.

Przypomnijmy także, że w 2015 roku absolwentka naszej szkoły, Beata Skoczylas, wygrała główny konkurs Juvenes Translatores zdobywając tym samym tytuł najlepszej młodej polskiej tłumaczki i odebrała swoją zasłużoną nagrodę w Brukseli J.

Konkurs przeprowadziły:
A. Dobrowolska i A. Mielniczek