Kwesta Świąteczna (Erasmus+)

Jedną z ważniejszych aktywności, zrealizowanych podczas 5. międzynarodowego spotkania w ramach projektu Erasmus+, była kwesta na rzecz wioski UNESCO na Sri Lance. Polscy uczniowie wraz z koleżankami i kolegami z krajów partnerskich weszli w rolę przedstawicieli handlowych i prezentowali bogatą ofertę różnorodnych przedmiotów przeznaczonych na sprzedaż. Na uwagę zasługuje fakt, że większość produktów była wytworzona przez uczniów aktywnie wspierających projekt.

Dla przykładu: kartki świąteczne, cieszące się dużym zainteresowaniem, wykonane były przez uczniów naszej szkoły przy wykorzystaniu pomysłów pani Renaty Pytko. Oczywiście włoskie, czeskie i niemieckie produkty prezentowały się równie atrakcyjnie, jednak przyprawy przywiezione z egzotycznej Sri Lanki przyciągały szczególną uwagę nauczycieli ze względu na ich niezaprzeczalne walory kulinarne.

Zbiórka trwała jeden dzień. Udało nam się zebrać kwotę 418 Euro. Niebagatelna to suma, która zapewne w jakimś stopniu poprawi warunki edukacji w odległej wiosce na Sri Lance. Nagrodą dla uczniów było kreatywne spędzenie czasu w międzynarodowej grupie. Zespół Erasmus+ dziękuje serdecznie za wsparcie tej wartościowej inicjatywy.

Dominika Polańska