Kwesta Walentynkowa (Erasmus+)

Zespół Erasmus+ zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w kweście, która odbędzie się 14 lutego z okazji Dnia Świętego Walentego – święta zakochanych. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów lub kartek walentynkowych, zawierających wyznania miłosne oraz obdarowywanie ukochanej osoby drobnymi upominkami.

Nasza tegoroczna propozycja to ręcznie robione serduszka z masy papierowej (materiał do masy w stu procentach pochodzi z odzysku) oraz pyszne ciasteczka.

Zachęcamy do włączenia się do naszej akcji i wsparcia wolontariuszy projektu Erasmus+. Ma to dla nas ogromne znaczenie, ponieważ datki z kwesty przekażemy na rzecz szkoły w wiosce UNESCO w Kosgodzie na Sri Lance. Wsparcie finansowe jest bardzo ważne dla tej małej społeczności, daje dzieciom z wioski możliwość podjęcia lub kontynuowania nauki, a nawet zdobycia zawodu. Choć zaplecze szkoły jest bardzo skromne, uczniowie chętnie do niej uczęszczają i rozumieją, że dostali szansę jakiej nie mieli ich rodzice.

Dominika Polańska