Logistycy na wycieczce w ZPOW „POLTINO” Leżajsk

Logistycy na wycieczce w ZPOW „POLTINO” Leżajsk

9 listopada 2017r. klasa II TL wraz z opiekunami- p. E. Jużyniec i p. B. Kościółek odbyła ciekawą wycieczkę dydaktyczną do ZPOW „POLTINO” w Leżajsku. W ciągu paru godzin młodzi logistycy zwiedzili Zakład, poznali jego historię, strukturę i specyfikę. Zobaczyli rampę załadunkowo-wyładowczą, a także proces technologiczny obróbki szpinaku, brokuły i marchewki. Pani technolog oprowadzająca młodzież wyjaśniła sposób przygotowania, sortowania i pakowania mrożonek. Pokazała również magazyny głębokiego mrożenia (temp. – 22 °C), dzięki którym produkty „Poltino” zachowują wysokie walory spożywcze. Uczniowie obserwowali wykonywanie codziennych obowiązków przez pracowników zakładu. Byli również świadkami procesu załadunku mrożonek przy zastosowaniu wózków widłowych.

Wycieczka była okazją do pogłębienia i ugruntowania wiedzy logistycznej.

E. Jużyniec, B. Kościółek