Mateusz Joniec w drugim etapie XXV Olimpiady Informatycznej

Mateusz Joniec w drugim etapie XXV Olimpiady Informatycznej

Mateusz Joniec, uczeń klasy 3c , zakwalifikował się do drugiego etapu Olimpiady Informatycznej przeprowadzanej corocznie pod egidą Ministerstwa Edukacji Narodowej. „Celem Olimpiady jest umożliwianie uczniom uzdolnionym informatycznie rozwijania ich talentów i pogłębiania wiedzy informatycznej. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się umiejętnościami analizowania problemów algorytmicznych, ich specyfikowania, układania wydajnych algorytmów i implementowania ich w języku programowania wysokiego poziomu, doboru stosownych struktur danych, testowania programów, pracy w środowisku programistycznym. Po prostu muszą być prawdziwymi informatykami.”

Zawody Olimpiady Informatycznej składają się z trzech etapów. W każdym etapie uczniowie rozwiązują od czterech do sześciu zadań algorytmiczno-programistycznych. Rozwiązaniem każdego zadania jest program komputerowy lub plik z wynikami.

Gratulujemy Mateuszowi awansu i życzymy powodzenia w drugim etapie, który będzie miał miejsce w dniach 13-15 lutego 2018 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Elżbieta Naróg