Mateusz Joniec uczestnikiem II etapu Olimpiady Informatycznej

Mateusz Joniec uczestnikiem II etapu Olimpiady Informatycznej

Mateusz Joniec, uczeń klasy 2C, zakwalifikował się do drugiego etapu Olimpiady Informatycznej, który odbył się w dniach 13-16 lutego 2017 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Olimpiada Informatyczna to jedna z najtrudniejszych olimpiad w Polsce, wymagająca biegłej znajomości matematyki i informatyki w stopniu znacznie wykraczającym poza przedmiotowe podstawy programowe. Składa się z trzech etapów, a ostatni etap jest etapem finałowym.
Mateusz swoją przygodę z programowaniem i informatyką rozpoczął jeszcze w gimnazjum. Wówczas budował roboty i startował w krajowych i międzynarodowych zawodach, reprezentując Gimnazjum w Grodzisku Górnym.
Większość uczestników olimpiady II etapu stanowili uczniowie ostatnich klas szkoły średniej. Niektórzy z nich już startowali w poprzednich latach, co tym bardziej podwyższyło poprzeczkę rywalizacji. W tym roku Mateusz nie zakwalifikował się do finału, lecz taki wynik mobilizuje go do dalszej pracy.
Mateusz nadal angażuje się w prace Koła Robotyki i nadal wspólnie z innymi pasjonatami startuje jako zawodnik i asystent w zawodach krajowych i międzynarodowych budowania robotów LEGO.
Gratulujemy takiego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów. Mamy też nadzieję, że Mateusz będzie nadal rozwijał swoją pasję i doskonalił swoje umiejętności.

Bogusław MAJCHER