I międzynarodowe spotkanie nauczycieli w ramach projektu Erazmus+

I międzynarodowe spotkanie nauczycieli w ramach projektu Erazmus+

W dniach 10 – 14 października 2017r. nasza szkoła gościła delegacje nauczycieli z Norwegii, Portugali, Niemiec i Włoch, którzy wspólnie z nauczycielami naszej szkoły w ramach projektu Erazmus + podjęli partnerską współpracę nad realizacją projektu: Going towards the FUTURE: students in Europe through educational entrepreneurial track.

Celem projektu jest zmotywowanie uczniów do rozwijania innowacyjnego, kreatywnego, przedsiębiorczego myślenia oraz poszukiwanie nowych możliwości rozwoju. Szkoły europejskie chcą, żeby ich uczniowie byli dobrze przygotowani na wyzwania rynku pracy, w szczególności w kontekście europejskim. Ich celem jest wyszkolenie nowych pokoleń europejczyków uwzględniając różne rodzaje wiedzy oraz umiejętności.

Goszczący nauczyciele nie tylko pracowali nad strategią realizacji projektu, ale również zwiedzili Leżajsk oraz uczestniczyli w koncercie organowym w Klasztorze OO. Bernardynów. Zwiedzili również zamek w Łańcucie i Stare Miasto w Krakowie. Wzięli także udział w spotkaniu okolicznościowym z okazji Dnia Nauczyciela.

Spotkanie międzynarodowe nauczycieli było również doskonałą okazją do poznania nowych kultur, wymiany doświadczeń pedagogicznych oraz zawarcia nowych przyjaźni. Pełni wrażeń i zapału do pracy przygotowujemy się do kolejnego wspólnego spotkania, tym razem już z uczniami w niemieckiej Bawarii.

Szkolny koordynator projektu
Bogusława Kotwica