Młodzi informatycy z powiatu leżajskiego w Chrobrym

Młodzi informatycy z powiatu leżajskiego w Chrobrym

Zmagania młodych informatyków w V edycji Powiatowego Konkursu BAJTEK już za nami.

Konkurs odbył się 14 maja 2019r. w murach Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. W tym roku, w konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjaliści.

Tradycją już jest, że konkurs składa się z pytań o szerokim polu wiedzy z informatyki oraz zadań praktycznych i pisemnych.

Część pierwszą stanowił test, który po zakończeniu automatycznie wyświetlał uczniom wyniki. Zagadnienia poruszane w trakcie tej części obejmowały: hardware, software, sieci komputerowe, grafikę, technologię rejestrowania i druku obrazu, technikę biurową, systemy operacyjne czy krótkie zadania obliczeniowe.

W trakcie przerwy, niektórzy uczniowie uczestniczyli także w konkursie Mistrz Klawiatury, który w tym dniu odbywał się na terenie szkoły.

W drugiej części, uczniowie zmierzyli się z zadaniami praktycznymi: edytorem tekstu, arkuszem kalkulacyjnym (chyba najtrudniejszym) oraz algorytmami. Wiele z zadań lub ich poszczególne części wymagały nie tylko wiedzy ale także pomysłowości i bystrości w użyciu dostępych funkcji i narzędzi.

Wyniki konkursu:
miejsce I: Piotr Romanowski (SP w Chałupkach Dębniańskich)
miejsce II: Philippe Michno (SP w Giedlarowej)
miejsce III: Michał Marczak (Gimnazjum w Nowej Sarzynie)

Nagrodami dla zwycięzców były: dysk SSD, bezprzewodowy zestaw klawiatury i myszki, słuchawki komputerowe, książki o tematyce algorytmów i ich zastosowania. Pozostałe osoby otrzymały książki, dyplomy i gadżety Chrobrego. Nagrody ufundowali: Powiat Leżajski oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku. Dziękujemy serdecznie.

Wszystkim uczestnikom konkursu BAJTEK gratulujemy ogromnej i rozległej wiedzy informatycznej. Opiekunowie takich pasjonatów informatyki mogą być tylko dumni z ich wyników i zaangażowania.

Każda edycja Powiatowego Konkursu BAJTEK przynosi coś nowego, ciekawszego i niespodziewanego. Mam nadzieję że VI edycja w 2020 roku będzie wyjątkowa i przyciągnie jeszcze więcej młodych pasjonatów tej wspaniałej i rozwijającej się dziedziny życia – INFORMATYKI.

Opiekunowie konkursu:
Bogusław Majcher
Małgorzata Karaś