Nasi matematycy w etapie rejonowym PKM w Rzeszowie

Nasi matematycy w etapie rejonowym PKM w Rzeszowie

Awans do etapu rejonowego XIX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. prof. Franciszka Leji.

Dnia 30 marca 2019r. o godz. 1000 w Rzeszowie najlepsi matematycy z regionu zmierzą się ze sobą w etapie rejonowym XIX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. prof. Franciszka Leji.Z przyjemnością informujemy, że nie zabraknie tam uczniów naszej szkoły.

Magdalena Kieler z klasy 1f , która zajęła drugie miejsce w etapie powiatowym konkursu, będzie nas reprezentować w rywalizacji klas pierwszych. W konkurencji klas drugich Sebastian Król z 2c, Krystian Gomuła z 2f , Magdalena Nowak z 2b i Dominik Majewski z 2c, zdeklasowali rywali zajmując miejsca od pierwszego do piątego, oddając tylko miejsce trzecie. Oni będą bronić barw naszej szkoły w kolejnym etapie konkursu. Nie byłoby tych sukcesów bez pracy nauczycieli z katedry matematyki. Słowa uznania należą się paniom Małgorzacie Karaś, Agnieszce Lizak, Elżbiecie Naróg i panu Bogdanowi Wójtowiczowi.

Wszystkim uczniom gratulujemy awansu i życzymy sukcesów w Rzeszowie.

Małgorzata Karaś