Nasi matematycy w etapie rejonowym PKM w Rzeszowie

Nasi matematycy w etapie rejonowym PKM w Rzeszowie

Awans do etapu rejonowego XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. prof. Franciszka Lei

24 marca 2018 roku o godzinie 10.00 odbędzie się Rzeszowie etap rejonowy XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. prof. Franciszka Lei.

Rywalizacja będzie się odbywała na dwóch poziomach. Wśród uczniów klas pierwszych naszą szkołę będzie reprezentował Sebastian Król, który w etapie powiatowym zajął drugie miejsce. Wśród uczniów klas drugich naszą szkołę będzie reprezentowało trzech uczniów klasy 2 d: Łukasz Łobodziński, Hubert Kycia i Jakub Mazur, którzy w etapie powiatowym zajęli miejsca od pierwszego do trzeciego.

Sebastiana do konkursu przygotowywała Małgorzata Karaś, a Łukasza, Huberta i Kubę Bogdan Wójtowicz.

W naszym powiecie w etapie powiatowym wzięło udział 39 uczestników z trzech szkół: Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku.

Wyróżnionym uczniom i ich nauczycielom gratulujemy uzyskanego wyniku, a półfinalistom kolejnego sukcesu w Rzeszowie i awansu do finału wojewódzkiego.

B. Wójtowicz