Nasi uczniowie na Ogólnopolskich Zawodach Robotic Arena we Wrocławiu

Nasi uczniowie na Ogólnopolskich Zawodach Robotic Arena we Wrocławiu

W sobotę 25 stycznia 2020 r. uczniowie z koła robotyki działającego przy naszej szkole wzięli udział w zawodach Robotic Arena, które odbyły się w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Robotic Arena to jedna z największych imprez robotycznych w Polsce, która z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników i obserwatorów nie tylko z kraju i Europy, ale i świata. Celem zawodów jest dobra zabawa, integracja środowiska i promocja robotyki.

Podczas Robotic Arena rozegrano 18 konkurencji. LineFollower Drag, Linefollower Enhanc3D, LineFollower Turbo i LineFollower Light to wyścigi robotów, podczas których liczy się szybkość oraz sprawność. Podobnie, jak w RoboSprint, biegu inspirowanym najstarszą konkurencją starożytnej olimpiady “dromos”. Tu jednak zamiast tradycyjnych kół, roboty muszą posiadać kończyny. Nie zabrakło również zmagań nawiązujących do japońskich zapasów. Podczas NanoSumo, MicroSumo Enhanced, MiniSumo Enhanced, Sumo i MegaSumo widzowie oglądali walki robotów różniących się wielkością. Zmagały się ze sobą zarówno mikroskopijne konstrukcje, jak i dwukilogramowe kolosy.

Naszą szkołą reprezentowało cztery drużyny (13 uczniów), którzy wystąpili w trzech kategoriach: Rescue, Puck Collect, Sumo. Uczniowie samodzielnie skonstruowali i zaprogramowali roboty do wykonywania zadań wyznaczonych w regulaminie konkurencji.

Udział w zawodach był dla uczniów ogromnym doświadczeniem, mieli możliwość zapoznać się z najnowszymi nowinkami w dziedzinie robotyki i jest inspiracją dla dalszej pracy i rozwoju.

Bożena Leniart