Nowoczesna logistyka w Poczcie Polskiej

Nowoczesna logistyka w Poczcie Polskiej

08.11.2018 roku mieliśmy przyjemność gościć w Węźle Ekspozycyjno-Rozdzielczym w Rudnej Małej k. Rzeszowa, należącym do struktury Poczty Polskiej S.A.

Poczta Polska S.A to obecnie nowoczesna polska firma zajmująca się kompleksową obsługą klientów indywidualnych, instytucjonalnych oraz firm w zakresie dostarczania przesyłek listowych, paczkowych i paletowych.
Funkcjonowanie sieci i jednostek logistycznych Poczty Polskiej S.A na przykładzie WER Rudna Mała zaprezentował kierownik Wojciech Małnowicz.
W strukturze Poczty Polskiej wyróżniamy piony: sprzedaży, ochrony, kapitału ludzkiego oraz Pion Operacji Logistycznych.

Firma stosuje wszystkie nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne, w tym Zintegrowany System Teleinformatyczny (ZST) oraz strategie logistyczne LIN, Kaizen i zasadę 5S.

Podjęte usprawnienia i rozwiązania logistyczne sprawiły, że w kolejnych latach w Poczcie Polskiej zaobserwowano wzrost dynamiki obrotu paczkami i przesyłkami paletowymi, a terminowość doręczenia przesyłek wzrosła do około 95%.
Mieliśmy okazję obserwować pracę sortowni i zastosowane rozwiązania w zakresie organizacji pracy oraz zastosowanych urządzeń transportu wewnętrznego.
Na koniec pobytu otrzymaliśmy firmowe gadżety oraz zrobiliśmy wspólne zdjęcie.
Potem mieliśmy już tylko czas na relaks w Flypark.

2 TL
Andrzej Makówka
Marta Makówka