Ośmioro uczniów naszej szkoły w finale XXXIV Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Ośmioro uczniów naszej szkoły w finale XXXIV Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

29 listopada 2018 roku o godzinie 8.00 w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku odbyło się podsumowanie etapu powiatowego XXXIV Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała. Wyróżnieni uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody, a ich nauczyciele listy gratulacyjne.

Jest to konkurs, którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Starostwa Powiatowego w Łańcucie we współpracy z dyrekcjami szkół, których uczniowie biorą udział w konkursie. Konkurs ma trzy etapy, przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i odbywa się w trzech kategoriach wiekowych.

Bardzo miło nam przypomnieć, że komisja wojewódzka zakwalifikowała aż ośmioro uczniów naszej szkoły do finału wojewódzkiego w Łańcucie.

Wśród uczniów klas pierwszych awans uzyskali: Eliza Dąbek, Karolina Murzyn, Romanowski Jakub i Kamil Wilk.

Wśród uczniów klas drugich awans uzyskali Sebastian Król i Grzegorz Kozyra, a wśród uczniów klas trzecich awans uzyskali Jakub Mazur i  Łukasz Czarniecki.

Wyróżnionym uczniom i ich nauczycielom gratulujemy uzyskanego wyniku oraz czekamy na dobre wieści z Łańcuta.

Bogdan Wójtowicz