Ostatnie spotkanie w ramach realizacji projektu Erasmus+ : Czechy – Maj 2017

Ostatnie spotkanie w ramach realizacji projektu Erasmus+ : Czechy – Maj 2017

W dniach 22-24.05.2017 w mieście Rymarov w Czechach odbyło się ostatnie międzynarodowe spotkanie projektowe programu Erasmus + „Feel the Spirit of a Modern Europe – Bringing Entrepreneurship into Schools”, realizowanego przez ZSL  w Leżajsku od września 2015 roku.

W spotkaniu tym jako reprezentanci Polski i naszej szkoły wzięli udział: pan dyrektor Zbigniew Trębacz oraz nauczycielki Ewa Kwitkowska oraz Dominika Polańska. Do szkoły w Czechach przybyły również delegacje z Włoch i Niemiec. Harmonogram pobytu wypełniony był po brzegi głównie pracą nad projektem – między innymi przygotowaniem raportu końcowego, zebraniem materiałów niezbędnych do finalizacji projektu czy pracą na platformie mobility tool.

Ważnym momentem spotkania było złożenie oświadczenia przez wszystkie szkoły o kontynuacji funkcjonowania firmy uczniowskiej S.P.I.C.E.S, założonej na początku projektu, a której celem jest pomoc zniszczonej przez tsunami szkole w Ahungalla na Sri Lance.

Niewątpliwie miłym momentem pobytu w Czechach było zwiedzanie miasta Ołomuniec i uzdrowiska Karlova Studanka.

W tym miejscu pragnę podziękować panu staroście Markowi Śliżowi, panu Dyrektorowi Zbigniewowi Trębaczowi, koleżankom i kolegom z zespołu projektowego oraz wszystkim, dzięki którym realizacja tego projektu była możliwa.

Ewa Kwitkowska

szkolny koordynator projektu