„Piękne doświadczenia fascynujące wyjaśnienie”

„Piękne doświadczenia fascynujące wyjaśnienie”

31 marca 2017 odbył się kolejny, corocznie organizowany konkurs „Piękne doświadczenia fascynujące wyjaśnienie” na Politechnice Łódzkiej. Drużynę naszej szkoły reprezentowali Michał Wójcik i Michał Majewski z klasy 1e matematyczno-informatycznej.

Uczniowie zaprezentowali dwa doświadczenia pt „Modulowane światłem”. Pierwsze z nich opracowali od podstaw. Prezentowane doświadczenie polegało na przesyłaniu na duże odległości informacji przy pomocy modulowanego światła laserowego, oraz drugiego doświadczenia z gotowym zestawem nadawczo-odbiorczym, czyli modulatora światła krótkozasięgowego przy pomocy którego badano tętno serca. Uczniowie nasi zaprezentowali się wyśmienicie, mimo to zajęli tylko czwarte miejsce. Nie załamujcie się chłopcy, wytrwałości!

Gratulujemy wam i wierzymy, że w przyszłorocznych zawodach staniecie na podium.

Andrzej Majewski