„Pigmalion w Rzeszowie”

„Pigmalion w Rzeszowie”

Ostatnio, klasa 2F, kółko teatralne i przedstawiciele klasy 1e i 1f wzięli udział w spektaklu  anglojęzycznym „Pygmalion” w wykonaniu TNT Theatre Britain.

„Pygmalion”  jest oparty na podstawie słynnego dramatu George’a Bernarda Shawa. Fabula dramatu ma miejsce w słynnym londyńskim Eastendzie.

„Profesor Higgins zakłada się ze swoim przyjacielem Pickeringiem, że w ciągu 6 miesięcy wprowadzi na salony biedną kwiaciarkę Elizę. Profesor uczy dziewczynę zasad gramatycznej i pięknej mowy oraz towarzyskiej ogłady, po czym wprowadza ją do ambasady na przyjęcie i wygrywa zakład……”

Sztukę zaprezentowali angielscy aktorzy objazdowej grupy teatralnej.
Wszyscy byliśmy zachwyceni doskonałą grą aktorską oraz profesjonalną inscenizacją, przeplataną angielskim humorem. W naszej opinii kontakt z aktorami, którzy na co dzień pracują na deskach angielskich teatrów to świetny pomysł na urozmaicenie lekcji języka angielskiego. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieć okazję wziąć udział w podobnym wydarzeniu.

Wyjazd został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego: panie Bożenę Zawadzką, Aleksandrę Zając, Barbarę Frącek. Opiekę nad młodzieżą dodatkowo sprawowała pani Ewelina Rzepko.

Klaudia Dyjak kl. 2F.