Podsumowanie etapu powiatowego XXXV Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Podsumowanie etapu powiatowego XXXV Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

26 listopada 2019 roku o godzinie 9.00 w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku odbyło się podsumowanie etapu powiatowego XXXV Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała. Wyróżnieni uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody, a ich nauczyciele listy gratulacyjne.

Jest to konkurs, którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Starostwa Powiatowego w Łańcucie we współpracy z dyrekcjami szkół, których uczniowie biorą udział w konkursie. Konkurs ma trzy etapy, przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i odbywa się w trzech kategoriach wiekowych.

Bardzo miło nam przypomnieć, że komisja wojewódzka zakwalifikowała aż siedmioro uczniów z naszego powiatu do finału wojewódzkiego w Łańcucie, który odbędzie się 27 listopada 2019 roku.

Wśród uczniów, którzy uzyskali awans, są uczniowie Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku: Karolina Murzyn, Sebastian Król i Grzegorz Kozyra. Ich do konkursu przygotowywały Elżbieta Naróg i Małgorzata Karaś.

Wyróżnionym uczniom i ich nauczycielom gratulujemy uzyskanego wyniku oraz czekamy na dobre wieści z Łańcuta.

Podziękowania otrzymali także nauczyciele ZSL w Leżajsku i ZST w Leżajsku, którzy pracowali w komisji konkursowej, pracom której przewodniczył Bogdan Wójtowicz.

Bogdan Wójtowicz