Poznaj swoje prawa – spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta

Poznaj swoje prawa – spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta

11 października 2017 roku klasy 1TE i 2TE odwiedziła pani Joanna Kiwała, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, zatrudniona w Starostwie Powiatowym w Leżajsku. Spotkanie odbyło się w ramach podjętej współpracy przy wdrażaniu innowacji skarbowo-prawnej w zawodzie technik ekonomista. Pani rzecznik przybliżyła młodzieży zagadnienia związane ze swoją pracą: prawa konsumentów, dochodzenie roszczeń, pojęcie gwarancji i rękojmi oraz własności i ochrony danych osobowych. Dzięki wiedzy wyniesionej z tego spotkania młodzi ekonomiści będą uważniej czytać umowy, które podpisują, skuteczniej egzekwować swoje prawa, a przede wszystkim będą wiedzieć do kogo zwrócić się o pomoc w razie, gdy konsumencki interes i prawo zostaną naruszone.

Marta Makówka