Rekordowa ekipa matematyków w finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Rekordowa ekipa matematyków w finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

16 listopada 2018 roku o godzinie 10.00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbędzie się finał XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała.

Jest to konkurs, którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Starostwa Powiatowego w Łańcucie we współpracy z dyrekcjami szkół, których uczniowie biorą udział w konkursie. Konkurs ma trzy etapy, przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i odbywa się w trzech kategoriach wiekowych.

Bardzo miło nam poinformować, że komisja wojewódzka wyróżniła rekordową liczbę uczniów naszej szkoły i aż ośmiorgu przyznała awans do finału. Są nimi: w najmłodszej kategorii wiekowej Eliza Dąbek, Karolina Murzyn, Romanowski Jakub i Kamil Wilk ; w kategorii klas drugich Sebastian Król i Grzegorz Kozyra; a w najstarszej kategorii klas maturalnych  Jakub Mazur i  Łukasz Czarniecki.

Uczniom i ich nauczycielom Monice Sudoł, Małgorzacie Karaś i Bogdanowi Wójtowiczowi, serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.

B. Wójtowicz.