Robotyka z ZSL

Robotyka z ZSL

Jesteśmy grupą uczniów, których łączy wspólna pasja – robotyka! Przygotowujemy się na europejski konkurs budowy i programowania robotów – ECER (European Conference on Educational Robotics), który odbędzie się już 8-11 maja!

W ubiegłych latach rozgrywki odbywały się we Wiedniu, w Sofii, a nawet w stolicy Malty! W tym roku po raz pierwszy eliminacje europejskie odbywają się w Leżajsku. Europejski konkurs ECER wymaga od każdej drużyny oddania w określonym terminie trzech dokumentacji dotyczących robotów. Druga z nich (zaprezentowana w załączonym filmie) zawiera w sobie opis robota, listę użytych przez nas części oraz opis programu. Dokładny program, napisany w języku C, również należało dodać na platformę GitHub. Do konkursu, który odbędzie się w dniach 8-11 maja pozostała do wykonania jeszcze jedna dokumentacja, w której będzie należało opisać nasz postęp w robotyce i zakres materiału, którego się nauczyliśmy. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o ECER, który w tym roku odbywa się w Leżajsku zapraszamy na stronę www.kipr.org. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o naszych zajęciach, to zgłoście się do naszego opiekuna Pani Małgorzaty Karaś lub któregoś z uczniów: Grzegorza Kozyry (kl.2c), Joanny Upchurch (kl.2b), Tomasza Wojnara (kl.2d).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zasilić naszą drużynę i rozwinąć umiejętności z robotyki.

Joanna Upchurch