Seminarium ,,Wybrane Problemy Chemii”

Seminarium ,,Wybrane Problemy Chemii”

Dnia 7 kwietnia 2022 roku klasy 3AP i 3 BP, pod opieką pani Bożeny Niemczyk i Bogusławy Zygmunt oraz pana Dymitra Malca, uczestniczyły XXVIII Seminarium ,,Wybrane Problemy Chemii” organizowanym przez Politechnikę Rzeszowską i I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie.

Wykłady rozpoczęły się od interesującej prezentacji – ,,Baw się z nami kolorami” prowadzonej przez dr hab. Barbare Plich-Pitera, prof. PRz. Uczniowie nabyli dużo nowej wiedzy z zakresu produkcji farb oraz lakierów. Kolejny wykład – ,, Zatrzymać pandemię! Projektowanie leków przeciw Covid 19″ przedstawiony przez dr inż. Katarzynę Rydel-Ciszek, dostarczył uczestnikom praktycznych informacji dotyczących powszechnego problemu w dzisiejszym świecie. Mnóstwo emocji dostarczył pokaz- ,,Odnawialne źródła energii w praktyce” zaprezentowany przez dr inż. Tomasza Pacześniaka oraz widowiskowe pokazy chemiczne zorganizowane przez Koło Naukowe Studentów Chemii ,,Esprit”. Uczestnicy seminarium mogli podziwiać wiele ciekawych eksperymentów. Spotkanie z chemia w praktyce, zaciekawiło uczniów i zachęciło do poszerzania wiedzy.

Rogala Aleksandra kl. 3BP
Bogusława Zygmunt