Spedytorzy w Hucie Szkła w Jarosławiu

Spedytorzy w Hucie Szkła w Jarosławiu

27 listopada 2018 r klasa 2 TS pod opieką nauczycieli p. E. Jużyniec i p. Beaty Kościółek była na ciekawej wycieczce dydaktycznej w Hucie Szkła w Jarosławiu.

Huta Szkła w Jarosławiu powstała w 1974 r. Należy do amerykańskiego koncernu Owens – Illinois. To światowy lider w produkcji opakowań szklanych, z kolei jarosławska huta należy do największych na świecie producentów opakowań szklanych. Młodzież poznała proces topienia masy szklanej i produkcji opakowań – butelek, słoików i opakowań szklanych na żywność dla najmłodszych. Huta jest w stanie produkować 400 słoików na minutę, posiada certyfikat żywności ISO. W wyposażeniu huty jest 4 nowoczesne wanny szklarskie, o wydajności topienia ponad 1200 ton szkła na dobę, 14 linii produkcyjnych z  wysoko wydajnymi automatami formującymi – zaprojektowanymi i wyprodukowanymi głównie przez O-I.

Przyszli spedytorzy poznali proces formowania ładunku, załadunek i organizację transportu w różne strony świata. Wycieczka wzbogaciła wiedzę zawodową uczniów, pozwoliła zaczerpnąć praktycznych umiejętności. Polecamy taką wycieczkę innym klasom.

E. Jużyniec, B. Kościółek