Spotkanie międzynarodowe w niemieckim Meitingen

Spotkanie międzynarodowe w niemieckim Meitingen

W dniach 10 – 16 grudnia 2017r kilkoro uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami Bogusławą Kotwica i Aleksandrą Panocha wzięli udział w spotkaniu w Niemczech gdzie uczestniczyli w pracach projektowych w ramach europejskiego programu Erazmus +. Projekt oraz mobilność do Niemiec została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Przez cały tydzień nasi uczniowie mieszkali u rodzin niemieckich, poznając kulturę, zwyczaje, język niemiecki oraz zawierając nowe, wspaniałe przyjaźnie.  W godzinach porannych wykonywali zadania projektowe w niemieckiej szkole średniej wraz ze swoimi rówieśnikami, uczniami szkół partnerskich z Niemiec, Norwegii, Włoch i Portugalii.

Oprócz prac nad projektem czas wolny wypełniony był zwiedzaniem słynnych w niemieckiej Bawarii miast i atrakcji turystycznych. Zwiedziliśmy między innymi fantastyczne muzeum i fabrykę BMW w Monachium, oraz zapierający dech w piersiach, bajeczny zamek Neuschweinstein. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam również spacer po zabytkowych uliczkach małych malowniczych miasteczek jak Fussen, Augsburg czy Dillingen, które w okresie przedświątecznym słyną z kolorowych bożonarodzeniowych jarmarków.

Cały pobyt był bardzo owocny, a już wkrótce kolejny wyjazd tym razem do słonecznych Włoch.

Szkolny koordynator projektu
Bogusława Kotwica