Strzelcy na poligonie Nowa Dęba

Strzelcy na poligonie Nowa Dęba

W dniach 04-07.05.2017 r. zrealizowane zostało zgrupowanie Jednostki Strzeleckiej 2035 Leżajsk Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.

Zajęcia zostały zorganizowane na zasadzie pętli taktycznej, z rozlokowanymi punktami nauczania w których pomagali instruktorzy z 14 dywizjonu artylerii samobieżnej z Jarosławia. Zagadnienia szkolenia obejmowały: łączne czynność do strzelania nr 1 z KBS „beryl”, naukę celowania z wykorzystaniem urządzenia treningowego CYKLOP, budowę stanowiska ogniowego do postawy leżąc dla pojedynczego strzelca, opatrywanie rannego różnymi sposobami, budowa, rozkładanie i składanie KBK AK, rzut granatem, pokonywania terenu różnymi sposobami i SERE.

Adrian Rauza