Stypendysta Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Stypendysta Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Sebastian Niźnik – uczeń klasy 3D w bieżącym roku szkolnym jest stypendystą Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja.

Dzięki wymyślonej przez siebie inicjatywie, która uzyskała 3 miejsce wśród projektów społecznych i dotyczących 100-lecia odzyskania niepodległości, znalazł się w gronie 31 osób, które zostały zaproszone do udziału w programie stypendialnym Fundacji.

Wszyscy uczestnicy Akademii Liderów otrzymali stypendium na cały rok szkolny i zaproszenie na 10-dniowy wakacyjny wyjazd szkoleniowy – Letnią Szkołę Liderów. Podczas Szkoły Letniej uczestnicy każdego dnia brali udział w zajęciach szkoleniowych z zarządzania projektem, uczyli się jak pozyskiwać wolontariuszy do współpracy i zdobywać sponsorów, a poza tym odbyli szkolenia z ciekawymi ludźmi, którzy pokazali im jak osiągnąć zamierzone cele. Podczas Szkoły Letniej uczestnicy poznali także swoich tutorów, którzy wspierali ich potem podczas przygotowań i realizacji ich projektów w społeczności lokalnej.

W ramach programu w naszej szkole został zrealizowany projekt „Młodzi dla Niepodległej”, w którym grupa młodzieży z naszej szkoły „CHCESIE” tj. Ewa Bystrzyńska z kl. 3D, Paweł Perlak z kl. 3D oraz Zuzanna Ostolska z kl. 2F pod przewodnictwem Sebastiana Niźnika zorganizowała Piknik i Paradę Patriotyczną ulicami Leżajska, odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz konkurs „Życzenia dla Polski”.

W grudniu wszyscy stypendyści Akademii Liderów spotykali się w Warszawie na Szkole Zimowej – gdzie przedstawili efekty swoich projektów, opowiedzieli o tym, co im wyszło i czego się nauczyli. Wzięli również udział w spotkaniu z Krzysztofem Zanussim – znanym reżyserem oraz z Janem Ołdakowskim – dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jak mówi Sebastian „Akademia Liderów daje szansę odkrywania siebie i drugiego człowieka. Dostrzeżenie jego potrzeb, ale i możliwości. Przede wszystkim Akademia uczy jak na te potrzeby skutecznie i z troską odpowiedzieć.”

Kolejnym wydarzeniem organizowanym przez Fundację Świętego Mikołaja, do którego zakwalifikował się Sebastian jest żeglarski zjazd absolwentów Akademii. Rejs na statku „Pogoria” odbędzie się w dniach od 11 do 20 styczniach po wodach Morza Śródziemnego na trasie od Genui do Korsyki.

Czekamy na relację z tej niesamowitej podróży.