Stypendystki Prezesa Rady Ministrów Izabela Dec kl. 4TE i Nina Siry kl. 3i

Stypendystki Prezesa Rady Ministrów Izabela Dec kl. 4TE i Nina Siry kl. 3i

W dniu 19 grudnia  w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród uhonorowanych znalazły się uczennice naszej szkoły Izabela Dec z klasy 4 TE oraz Nina Siry z klasy 3i LO. Symboliczne dyplomy otrzymały z rąk Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart i Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch.

Stypendia przyznawane są uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy otrzymali promocje z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.

Izabela Dec w ubiegłym roku szkolnym uzyskała średnią ocen 5,5 , interesuje się przedmiotami ekonomicznymi, zdobyła m.in. IV miejsce w Wojewódzkim Konkursie w ramach projektu “Przedsiębiorczość w Praktyce III”- Rzeszów, 06.06.2018.

Nina Siry w roku szkolnym 2017/2018 uzyskała średnią ocen 5,4, wzorowe zachowanie oraz 100 % frekwencję. Uczennica interesuje się sportem, wzięła  udział w Finale Wojewódzkim Licealiady w drużynowych biegach przełajowych zajmując IX miejsce.

Dodatkową nagrodą dla stypendystów był występ i możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia ze zwyciężczynią pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” oraz 16 – Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci Roksaną Węgiel.

Serdecznie gratulujemy naszym stypendystkom i życzymy im dalszych sukcesów.

Elżbieta Rup
Izabela Miazga