Sukces ekonomistek z III TE Półfinał wojewódzkiego konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce”

Sukces ekonomistek z III TE Półfinał wojewódzkiego konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce”

20 kwietnia odbył się półfinał  wojewódzkiego konkursu w ramach projektu „Przedsiębiorczość w praktyce”,  w którym rywalizowali  uczniowie z 25 szkół województwa podkarpackiego, koordynatorzy szkolni oraz zaproszeni goście.

Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół wyłoniony w drodze eliminacji szkolnych
w składzie: Izabela Dec ( III TE), Agnieszka Joniec ( III TE) Wiktoria Urban ( III TE).

Nasz zespół  zakwalifikował się do finału wojewódzkiego.

Nie było łatwo, konkurencja była duża. Nasze dziewczyny poradziły sobie z testem
i zadaniem praktycznym.

Trzecia edycja projektu “Przedsiębiorczość w praktyce” organizowana jest przez Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku we współpracy z Oddziałem ZUS w Rzeszowie, Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim – Departamentem Edukacji, Nauki i Sportu oraz Departamentem Rozwoju Regionalnego, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, Oddziałem Okręgowym NBP w Rzeszowie, Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską, Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespołem Szkół nr 2 w Rzeszowie i Zespołem Szkół nr 4  w Jaśle.

„Przedsiębiorczość w praktyce” to projekt   realizowany w ramach edukacji ekonomicznej ze środków Narodowego Banku Polskiego. Jego  głównym celem jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym..

Realizacja projektu obejmuje trzy etapy. W pierwszym, młodzież uczestniczyła w warsztatach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich. Uczniowie, pracując w trzyosobowych zespołach,  raz w miesiącu wykonywali  zadania praktyczne. Zespół, który uzyskał największą liczbę punktów reprezentował naszą szkołę  w drugim etapie. Drugi etap – półfinał  polegał   na rozwiązaniu zadania (indywidualnie przez każdego uczestnika), składającego się z  20 pytań testowych  i jednego otwartego. Wynikiem zespołu była suma punktów – członków zespołu szkolnego.

Uczniowie z  sześciu najlepszych zespołów zakwalifikowali  się do trzeciego – finałowego etapu konkursu, który  odbędzie się  6 czerwca br. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Gratulujemy  kwalifikacji do finału i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolny koordynator projektu
Maria Bazan