Sukces Wiktorii Bzdoń z języka polskiego

Sukces Wiktorii Bzdoń z języka polskiego

Wiktoria Bzdoń, tegoroczna absolwentka klasy IIID (matematyczno-fizycznej) Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku została finalistką XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W zawodach ogólnopolskich tegorocznej edycji olimpiady uzyskała ona bardzo dobre wyniki i jury przyznało jej tytuł – FINALISTKI. Uzyskane wyróżnienie jest świadectwem wielkiego wysiłku i zaangażowania w przygotowanie do tak trudnego konkursu, potwierdzeniem znajomości wielu lektur i zainteresowań językoznawczych, które budzą prawdziwe uznanie w dzisiejszych czasach. Pod kierunkiem Pani Moniki Łobodzińskiej – Zygmunt uczennica przygotowywała się do wszystkich trzech etapów olimpiady, których efektem był sukces końcowy mający miejsce w kwietniu 2019 roku w Warszawie. Tytuł Finalistki zapewnił Wiktorii 100% z egzaminu maturalnego z języka polskiego oraz wolny wstęp na wyższe uczelnie filologiczne. Pragniemy podziękować Wiktorii za zaangażowanie, pracowitość i rozwijanie swoich pasji. Wyrazy wdzięczności chcemy także przekazać Rodzicom Wiktorii, którzy wspierali ją i mobilizowali do osiągnięcia zamierzonych celów. Życzymy naszej uczennicy realizacji planów życiowych i sukcesów w kolejnym etapie edukacji.

Monika Łobodzińska – Zygmunt