Światełko dla Orląt Lwowskich

Światełko dla Orląt Lwowskich

Stało się już tradycją naszej szkoły że uczniowie zawożą znicze na cmentarz Orląt Lwowskich. W piątek kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego wraz z opiekunami: Wicedyrektorem Dymitrem Malcem i opiekunami Moniką Łobodzińską-Zygmunt, Martą Orłowską, Dariuszem Półćwiartkiem i Krzysztofem Małeckim przywieźli znicze na groby Orląt Lwowskich. Zostały one zakupione z wcześniejszych składek przeprowadzonych przez samorząd szkolny wśród uczniów i nauczycieli.

Po rozładunku zniczy oddaliśmy cześć Orlętom Lwowskim a następnie odwiedziliśmy niektóre nagrobki znanych naszych rodaków spoczywających na cmentarzu Łyczakowskim jak Stefan Banach, Maria Konopnicka czy też Władysław Bełza. Zwiedzieliśmy również Katedrę Łacińską i Ormiańską.

Wyjazd się bardzo udał gdyż dopisała nam słoneczna pogoda. Była to żywa lekcja historii w czasie.

Dariusz Półćwiartek