Szkolny Konkurs Matematyczny „Śladami Jana Pawła II”

Szkolny Konkurs Matematyczny „Śladami Jana Pawła II”

„Musicie od siebie wymagać,
choćby inni od Was nie wymagali.”
                             Jan Paweł II

Pod takim hasłem dnia 18 maja 2020 r. uczniowie klas pierwszych  Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku wzięli udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym „Śladami Jana Pawła II”, w trakcie którego zmierzyli się z zadaniami matematycznymi w kontekście życia i działalności św. Jana Pawła II.

Zamierzeniem konkursu było nie tylko sprawdzenie wiedzy matematycznej i logicznego myślenia, ale przede wszystkim uczczenie postaci Wielkiego Polaka Jana Pawła II – w setną rocznicę Jego urodzin.

Ze względu na panującą sytuację cały konkurs przeprowadzony był on-line.

Wśród uczniów klas pierwszych (po gimnazjum) najlepsze wyniki uzyskali: Anna Borkowska, Laura Rymarz, Paulina Stopyra,  Marlena Janusz,  Natalia Bartuś, zaś  po szkole podstawowej Konrad Dunicz, Kacper Lasota, Kamila Rzeczyca oraz Łukasz Szczepański i Michał Kumięga.

Nagrody ufundował – Dyrektor Szkoły – Pan Zbigniew Trębacz,  któremu bardzo serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy konkursu
Urszula Grzywna,
Bożena  Baj