Szybownictwo i systemy bezzałogowe w Chrobrym

Szybownictwo i systemy bezzałogowe w Chrobrym

6 listopada 2018 r uczniowie objęci europejskim programem Erasmus+ uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, których tematyka uwzględniała tworzenie prostych urządzeń elektronicznych, ćwiczenia na symulatorze lotów szybowcowych oraz szkolenie z budowy i obsługi bezzałogowych statków powietrznych.

Podczas warsztatów uczestnicy mogli rozwijać umiejętności kreatywnego, innowacyjnego myślenia, zapoznać się z nowymi technologiami i procesami wytwarzania oraz stworzyć własną małą latarkę. Mogli również ćwiczyć umiejętności startów, lądowania i wykonywania tras lotu na autorskim symulatorze lotów szybowcowych. Uczniowie wykonywali także zadania na symulatorze RC wielowirnikowca, obserwowali proces tworzenia podzespołów drona od projektu do wydruku elementów konstrukcji na drukarce 3D, składali z gotowych podzespołów prostego drona oraz wykonywali loty.

Warsztaty przeprowadził twórca przedsiębiorstwa Fotoacc – pan Grzegorz Łobodziński z Rzeszowa, którego firma specjalizuje się w profesjonalnej produkcji filmów promocyjnych, korporacyjnych, instruktażowych, animacji 2D i 3D, fotografii, projektowaniu i produkcji systemów bezzałogowych oraz tworzeniu autorskich urządzeń.

Warsztaty były wartościowe i bardzo profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone a uczestnicy zachwyceni.

Bogusława Kotwica