The Polyglots na scenie teatru MASKA

The Polyglots na scenie teatru MASKA

Już po raz trzeci Grupa Teatralna The Polyglots, która działa w naszej szkole, miała zaszczyt wystąpić przed publicznością w Teatrze Maska w Rzeszowie w ramach Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych. W tym roku festiwal trwał dwa dni, a The Polyglots wystawili “Proces” na podstawie powieści Franza Kafki (lektury, którą każdy z naszych aktorów musiał obowiązkowo przeczytać przed zapoznaniem się ze scenariuszem i przystąpieniem do prób). Oprócz naszej leżajskiej grupy na festiwalu można było zobaczyć zespoły teatralne ze szkół ponadgimnazjalnych z Rzeszowa (cztery), Dynowa, Mielca, Przemyśla, Krosna i Jarosławia. Spektakle były w większości w języku angielskim, ale był też jeden w języku francuskim i jeden w niemieckim.

W tym roku The Polyglots wystąpili w składzie: Dawid Trojan (1B), Joanna Upchurch (2B), Sebastian Kycia (1E), Sylwester Rodak (2H), Kamila Rogowska (2B), Kamil Szczęch (2C), Marta Siuzdak (2B), Oskar Latuszkiewicz (1TL).

Młodzi aktorzy i opiekunowie, panie Paulina Grzenkowicz i Aleksandra Zdulska, chcą gorąco podziekować za wsparcie i pomoc: Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Trębaczowi, Radzie Rodziców, Państwu Jolancie i Leszkowi Sarzyńskim, Pani Czesławie Zawadzkiej (wypożyczalnia strojów), Panu Ianowi Upchurchowi.

P.Grzenkowicz