The POLYGLOTS znów na scenie

The POLYGLOTS znów na scenie

12 kwietnia gościliśmy w naszej szkole uczniów klas gimnazjalnych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku, których grupa teatralna The Polyglots działająca w naszej szkole zaprosiła na specjalny pokaz nowego przedstawienia. W tym roku jest to przedstawienie pt. “Czerwony Kapturek.” Nasi młodzi aktorzy bardzo starannie przygotowywali się do występu, starając się, aby ich postacie wypadły wiarygodnie. Granie w językach obcych (i to w dodatku w pięciu językach obcych) jest wielkim wyzwaniem, ale młodzież z The Polyglots stanęła na wysokości zadania, a ich wersja “Czerwonego Kapturka” spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem naszych gości.

W przedstawieniu udział wzięli:
Julia Majkut  (2A) jako Czerwony Kapturek, Joanna Upchurch (1B) jako Babcia Kapturka, Sylwester Rodak (1H) jako Wilk, Marta Siuzdak (1B) jako Wiewiórka, Mikołaj Zygmunt (1B) i Marek Nicpoń (2i) jako Policjanci, Katarzyna Iskra (2C) jako Mama Kapturka, Igor Maluszczak (2ws) jako Leśniczy, Anna Beńko (2H) i Magdalena Baran (2ws) jako Prezenterki Telewizyjne, Sebastian Niźnik (2D) jako Zając. Narratorem była Joanna Sztaba z kl.2ws.

Opiekunowie The Polyglots oraz aktorzy chcą bardzo podziękować wszystkim, bez których trudno byłoby zagrać. Dziękujemy nauczycielom: Pani Edycie Ulman, Panu Cesarowi Alcibarowi Martinezowi i Pani Renacie Różak za pomoc uczniom z językami: francuskim, hiszpańskim i niemieckim; Pani Renacie Szydłowskiej za tłumaczenie na język niemiecki i przygotowanie wspaniałej scenografii. Dziękujemy bardzo Dyrekcji Zespołu Szkół Licealnych, wychowawcom i nauczycielom w/w uczniów za cierpliwość i wyrozumiałość.

Opiekę nad gośćmi sprawowały uczennice klasy 1ws: Natalia Cieluba, Karolina Małecka, Izabela Pracoń i Katarzyna Trestka; natomiast stroną techniczną, robieniem zdjęć i kręceniem filmu zajęły się uczennice klasy 2te: Marta Stępniowska, Izabela Gawaluch, Aleksandra Wach.

Ponieważ uczniowie naszej szkoły wykazują bardzo duże zainteresowanie naszym przedstawieniem, The Polyglots chcą wystawić „Czerwonego Kapturka” dla swoich koleżanek i kolegów w czerwcu. Obecnie The Polyglots nie zwalniają tempa i pracują nad drugą, poważniejszą, sztuką, którą wystawią w Teatrze Maska w Rzeszowie już za tydzień.

Opiekunowie The Polyglots
Paulina Grzenkowicz
Aleksandra Zdulska