Turniej Piłki Siatkowej Chłopców O Puchar Starosty Powiatu Leżajskiego

Turniej Piłki Siatkowej Chłopców O Puchar Starosty Powiatu Leżajskiego

6 kwietnia br. w ZSL w Leżajsku odbył się XVIII Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Starosty Powiatu Leżajskiego. W zawodach udział wzięły reprezentacje: III LO w Zamościu – opiekun p. Jan Obszański, Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju – opiekun p. Jacek Grabias, Zespołu Szkół Transportowo- Komunikacyjnych w Lublinie – opiekun p. Sławomir Myszka oraz gospodarz turnieju Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku – opiekun p. Adam Kowalski.

Uczestników turnieju powitali: Starosta Powiatu Leżajskiego p. Marek Śliż i Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych p. Zbigniew Trębacz. Imprezę uświetnił występ licealnych cheerleaderek, które dopingowały zawodników do walki.
Mecze sędziowali: p. Lucjan Pudełkiewicz i p. Tomasz Kisielewicz.

Wyniki turnieju:
ZSL Leżajsk – ZSTK Lublin 2:0
ZSL Biłgoraj – III LO Zamość 1:2
ZSL Leżajsk – ZSL Biłgoraj 2:0
III LO Zamość – ZSTK Lublin 2:0
ZSL Leżajsk – III LO Zamość 2:0
ZSL Biłgoraj – ZSTK Lublin 2:0

Siatkarze z ZSL Leżajsk wygrali wszystkie mecze, zdobywając I miejsce w Turnieju. II miejsce wywalczył zespół III LO w Zamościu, III miejsce ZSL Biłgoraj, IV miejsce przypadło ZSTK w Lublinie.
Wyłoniono również najlepszych zawodników poszczególnych zespołów. Najlepszym zawodnikiem tych zawodów w drużynie ZSL z Biłgoraja został Mateusz Samuła, w zespole z III LO z Zamościa – Karol Tytoń, w ZSTK z Lublina – Jakub Bartnik. W ZSL Leżajsk najlepszy był Wiktor Wanat.

MVP Turnieju został Patryk Burek z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku.

Wielu emocji dostarczył kibicom i zawodnikom konkurs tzw. siatkarskiego gwoździa, który wygrał Radosław Łabuda z ZSL w Leżajsku.
Zawody przebiegły w duchu fair play, zaprezentowano siatkówkę na wysokim poziomie. Była to wspaniała okazja do popularyzacji tej dyscypliny sportu wśród młodzieży. Kończąc imprezę Wicestarosta p. Zdzisław Leśko i Dyrektor ZSL p. Zbigniew Trębacz pogratulowali zawodnikom wyników, wręczyli im pamiątkowe dyplomy i puchary. Kolejny taki turniej za rok.

Maria Skrzat