Nasz uczeń –  Mistrzem Tańca  Boogie Woogie

Nasz uczeń – Mistrzem Tańca Boogie Woogie

Jakub Śmiałek, uczeń klasy III Technikum Ekonomicznego w ramach federacji Polskiego Stowarzyszenia Boogie Woogie zdobył PUCHAR POLSKI 2017 Boogie Woogie Main Class oraz uzyskał tytuł II Vice MISTRZA POLSKI Boogie Woogie 2017 Main Class (obydwa sukcesy w kategorii głównej).

Boogie Woogie to styl tańca wywodzący się z rodziny tańców swingowych takich jak Lindy Hop, Charleston, Rock and Roll. Taniec ten uznawany jest oficjalnie za najszybszy taniec towarzyski świata.
Nasz uczeń pierwsze taneczne kroki stawiał w Giedlarowej pod okiem trenerów Państwa Jolanty i Andrzeja Ciryt, jednak teraz jest tancerzem klubu tanecznego SwingStep.pl Warszawa i to właśnie tam poprzez weekendowe treningi rozwija swoją pasję pod okiem trenera Grzegorza Kowalczyka, dwukrotnego Vice Mistrza Świata Boogie Woogie i Vice Mistrza Świata tańca swingowego.

Razem ze swoją partnerką Agnieszką Darkowską startuje w większości krajowych turniejów w tej technice tańca, a w niedalekiej przyszłości planuje wystąpić w turniejach rangi międzynarodowej.
Serdecznie gratulujemy Jakubowi tegorocznych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów na parkiecie!

A tak Jakub wypowiada się o swojej pasji:
“Taniec odgrywa w moim życiu bardzo ważną, o ile nie najważniejszą rolę. Sześć lat temu kiedy stawiałem pierwsze boogowe kroki wiedziałem, że jest to coś co będę chciał robić. Nie da się nie kochać tej energii płynącej z każdego kroku i każdego dźwięku muzyki, która ma w sobie tą swingową duszę i zaraża od pierwszego spotkania. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to moja pasja, której chciałbym się oddawać w 100%, a kto wie, może nawet kiedyś zająć się nim zawodowo i zamienić pasję w wymarzoną pracę. Mam nadzieję, że z pomocą mojego trenera oraz wsparciem swingstep-owych przyjaciół, uda się nam (mi i Agnieszce) zdobywać boogowe szczyty. Podobno chcieć to móc, więc do zobaczenia na parkiecie!”

Poczynania Jakuba mogliśmy podziwiać na żywo w transmisji z Mistrzostw Polski w Warszawie, jak również ostatnio w programie TVP “Pytanie na Śniadanie”, którego wraz z zespołem SwingStep.pl był gościem. Poniżej zamieszczamy link do nagrania:
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/30177309/dzis-miedzynarodowy-dzien-tanca-cz-1

Zapraszamy do obejrzenia występu Jakuba.

Jakub Śmiałek / 3 Te /
Danuta Drążek / wychowawca klasy /