Uczniowie ERASMUS+ z wizytą w Dolinie Podkarpackich STARTUPÓW

Uczniowie ERASMUS+ z wizytą w Dolinie Podkarpackich STARTUPÓW

25 stycznia 2018r. uczniowie objęci projektem Erazmus + FUTURE wzięli udział w wizycie studyjnej w Podkarpackim Parku Naukowo – Technologicznym AEROPOLIS w Jasionce, gdzie odwiedzili Ośrodek Badań i Rozwoju oraz Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania oraz uczestniczyli w spotkaniach z założycielami startupów, czyli początkujących firm realizujących innowacyjne projekty.

Spotkaliśmy się z pracownikami firmy Cervi Robotics zajmującej się projektami związanymi z budową robotów, bezzałogowych statków powietrznych, filmowaniem z powietrza, tworzeniem ortofotomap, Internetem Rzeczy oraz inteligentnymi systemami zarządzania robotami. Firma, jak się okazało, zatrudnia wyłącznie finalistów ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów technologicznych, dla których myślenie “out of the box” to codzienność.

Spotkaliśmy się też z przedstawicielem firmy z branży IT, DKK Development, tworzącej aplikacje rozrywkowe i biznesowe. Firma ostatnio skupiła się na aplikacjach wspomagających osoby niepełnosprawne oraz starszych przedstawicieli społeczeństwa tworząc aplikację „Things I Mean”, która pozwala osobom niepełnosprawnym komunikować się między sobą oraz z osobami pełnosprawnymi.

Największe wrażenie wywarło na nas spotkanie z prezesem firmy Cadway Automotive, powstałej w 2017r., zajmującej się projektowaniem nadwozi do samochodów luksusowych marek w tym ulubionej marki Jamesa Bonda. Prezes firmy, pan Jakub Kocój, rodowity rzeszowianin, udzielił nam wywiadu w języku angielskim na temat prowadzenia działalności gospodarczej, innowacyjnego i kreatywnego myślenia oraz jego drogi do sukcesu. A uczennice Joanna Upchurch i Magdalena Kryla świetnie wcieliły się w role dziennikarek!

Wizyta w Podkarpackim Parku Naukowo – Technologicznym oraz spotkania z założycielami startupów były dla nas bardzo inspirujące i z pewnością przyczynią sie do realizacji kolejnych zadań projektowych.

Bogusława Kotwica