Uczniowie naszej szkoły w II etapie 43. Olimpiady Wiedzy Technicznej

Uczniowie naszej szkoły w II etapie 43. Olimpiady Wiedzy Technicznej

W dniu 11 stycznia 2017r. w auli Politechniki Rzeszowskiej odbył się II etap 43. Olimpiady Wiedzy Technicznej. Naszą szkołę reprezentowali: Rafał Ćwiek (3d), Damian Fedorowicz (3d) i Mateusz Leja (3d).

Zawodników oraz nauczycieli, którzy przyjechali ze swoimi uczniami powitał uroczyście JM Rektor PRz prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski.
W tegorocznej edycji do II etapu w okręgu podkarpackim zakwalifikowano 72 uczniów (34 w części elektryczno-elektronicznej i 38 w mechaniczno-budowlanej). Najpierw zawodnicy rozwiązywali zadania z optymalizacji lub zastosowania informatyki w technice (1,5 godziny), a po przerwie 2 zadania z tematyki branżowej (3 godziny).

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT z siedzibą w Warszawie.

Agnieszka Burda