Uczniowie z ZSL na praktykach zagranicznych we Włoszech – pierwszy tydzień praktyk dobiega końca

Uczniowie z ZSL na praktykach zagranicznych we Włoszech – pierwszy tydzień praktyk dobiega końca

„Młodzież z ZSL w Leżajsku aktywnie podnosi swoje kompetencje” to projekt, który umożliwił wyjazd na praktyki zawodowe 41 uczniom z klas 3 TE oraz 3 TL do słonecznej Italii.  Opiekunami grupy wyjazdowej są p. Joanna Burek, p. Danuta Drążek, p. Elżbieta Jużyniec i ks. Dariusz Wojnar. Mimo długiej podróży, która trwała aż 23 godziny, dojechaliśmy z uśmiechami do naszego tymczasowego miejsca zamieszkania w miejscowości Chatillon. Hotel Rendez Vous zrobił na nas ogromne wrażenie. Piękne pokoje wraz z wykwalifikowaną obsługą hotelu pokazały, że ten obiekt z pewnością zasługuje na swoje trzy gwiazdki. Nasza okolica okazała się przepiękna. Góry oraz rześkie powietrze, dają nam motywację do wypełniania swoich zadań zawodowych. Oprócz pracy dużo zobaczyliśmy. Odwiedziliśmy stolicę naszego regionu, czyli Aostę, a także Mediolan, Turyn, Lazurowe Wybrzeże  oraz okolice naszej miejscowości. Turyn pokazał nam starożytne piękno Egiptu oraz niesamowite wyroby na targach czekolady. Mediolan jako stolica mody, ukazał nam kolekcję ubrań znanych projektantów oraz piękne i majestatyczne budynki. Lazurowe Wybrzeże oczarowało nas swoimi plażami oraz morską bryzą. Wszystkie te wydarzenia są dla nas niesamowitym przeżyciem. A przed nami jeszcze tydzień niespodzianek.

Uczestnik: Dominik Kozłowski
Koordynator projektu: Joanna Burek