Udział naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Robotyki Robomotion 2021

Udział naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Robotyki Robomotion 2021

W niedzielę 28 listopada 2021 roku Nasi uczniowie: Konrad Dunicz 3cp, Radosław Szepielak 3cp, Michał Kumięga 3cp i  Michał Pędziwiatr 3dp wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Robotycznym ROBOMOTION 2021 organizowanym przez Rzeszowską Grupę IT czyli Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO oraz Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych działające przy Politechnice  Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz wiele innych organizacji.

Tegoroczna, szósta edycja międzynarodowych zawodów odbyła się w Hali Podpromie w Rzeszowie. Uczestnicy mogli się zmierzyć aż w 8 kategoriach i 17 konkurencjach. Drużyny z Naszej szkoły startowały w konkursie po raz pierwszy nabywając przede wszystkim inspiracje i ogromne doświadczenie na przyszłość.

Organizatorzy przygotowali areny do zmagań na torach dla LineFollowerów oraz walk Sumo. Tor w kategorii LF przetestował umiejętności programistyczne i konstrukcyjne wielu robotyków. Oprócz standardowych konkurencji na uczestników czekało wiele niespodzianek. Każdy konstruktor niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna przygodę z elektroniką czy jest już doświadczony na pewno znalazł coś dla siebie.

Nasi uczniowie skonstruowali i zaprogramowali roboty do kategorii LineFollower oraz Sumo LEGO. W poszczególnych konkurencjach startowało ponad 30 drużyn plasując się w połowie stawki.

Za rok kolejna edycja i kolejne zmagania.

Bożena Leniart