Udział uczniów w projekcie „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”

Udział uczniów w projekcie „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”

W dniach 24-25 września 2020 roku klasa 2dg i 3b wzięła udział w projekcie realizowanym przez Instytut Badań i Analiz Finansowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Partnerem projektu zostało Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce.

Głównym celem projektu było poszerzenie wiedzy, umiejętności oraz świadomości finansowej młodzieży. Uczniowie poprzez udział w wydarzeniu pogłębili swoją wiedzę z obszarów dotyczących podstawowych zjawisk ekonomicznych, mechanizmów oszczędzania, pomnażania kapitału oraz zarządzania własnymi finansami.

Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w 4 tematycznych warsztatach, które odbyły się w CTiR w Kielnarowej. Warsztaty obejmowały tematy dotyczące podstawowych zjawisk ekonomicznych, mechanizmów oszczędzania, pomnażania kapitału czy zarządzania własnymi finansami, niekoniecznie wiążąc swoją przyszłość z pracą w sektorze finansowym.

W drugim dniu brali udział w grze terenowej wraz z konkursem, która miała miejsce na obszarze Muzeum w Bóbrce. Najlepsze drużyny zdobyły ciekawe nagrody.

Udział w projekcie był bezpłatny, organizatorzy zapewnili transport, wyżywienie, nocleg ze śniadaniem, jak również niezapomnianą atmosferę podczas całego wydarzenia.

Bożena Leniart