UMCS Lublin – wyjazd edukacyjny

UMCS Lublin – wyjazd edukacyjny

Historia miała miejsce 8 października 2021 roku. Rozpoczęła się bladym świtem, a naszemu wyjazdowi towarzyszyło pianie koguta. Humor nie opuszczał nas ani na krok, aż naładowani pozytywna energią, dotarliśmy na „ziemie lubelskie”. Tam też niezwłocznie udaliśmy się do celu naszej podróży – Wydziału Chemicznego i Biologicznego Uniwersytety Marii Curie Skłodowskiej, gdzie kiedyś edukowały się nasze drogie panie.

Czas minął nam niezwykle szybko i przyjemnie, co możemy zawdzięczać humorystycznemu, a jednocześnie bardzo rzeczowemu  przekazowi wykładowców. Następnym celem była pouczająca prelekcja na Wydziale Biologii i Biotechnologii, utrwalająca  wiedzę na temat budowy komórek i metabolizmu.

Po opuszczeniu murów Uczelni podzieliliśmy się na 2 grupy. Jedna z nich, pod pieczą pani Bogusławy Zygmunt udała się do niezwykle urokliwego Ogrodu Botanicznego UMCS, a pozostali pod czujnym okiem pani Bożeny Niemczyk, za cel swój obrali zwiedzanie jak największej części doskonale zachowanej Starówki Lublina oraz jej najwspanialszych zabytków. Po cudownie spędzonym czasie i przerwie na obiadokolację, nadeszła pora powrotu, któremu towarzyszyły uradowane głosy dzielących się wrażeniami uczniów.

Paweł Bemben
Wittich Maciej
Bożena Niemczyk