V Leżajski Bieg Zośki Turosz

V Leżajski Bieg Zośki Turosz

9 czerwca odbył się V Leżajski Bieg Zośki Turosz. Impreza ta ściąga do Leżajska rzesze biegaczy z odległych części kraju. W tym roku na starcie biegu głównego na 15 km stanęło około 300 biegaczy, a wśród nich uczniowie naszej szkoły- Paweł Perlak(IId) i Mateusz Sałęga(IId).

Mimo żaru, który lał się z nieba i niełatwej trasy chłopcy poradzili sobie doskonale.  Mateusz ukończył bieg na 76 miejscu, z czasem 01:22,04. Natomiast Paweł  został sklasyfikowany na 126 miejscu z czasem 01:33,59.

Oprócz biegu na 15km, który adresowany był do wytrawnych biegaczy, zorganizowano biegi dla dzieci i młodzieży na 500 i 3000 m.

W biegu na 3000m w kategorii dziewcząt wszystkie trzy miejsca na podium zajęły uczennice ZSL. Pierwsza na mecie była  Aneta Rachwał(IId), druga  Aleksandra Sołek(IIh), a trzecia Wiktoria Chmielowiec(Ib).

Wśród chłopców w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły  Rafał Burek (IIc).

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy sportowej postawy, zachęcamy do szlifowania formy i do zobaczenia za rok na starcie VI Biegu Zośki Turosz.

Maria Skrzat