WARSZTATY AKTORSKIE

WARSZTATY AKTORSKIE

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły wystawiają przedstawienia w językach obcych dla swoich rówieśników. W tym roku postanowiliśmy iść dalej – zostaliśmy przyjęci na XVIII Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, który odbędzie się 9-10 kwietnia w Teatrze Maska. Naszymi konkurentami będzie osiem innych zespołów z Mielca, Rzeszowa, Dynowa, Krosna.
W ramach Festiwalu bierzemy czynny udział w warsztatach aktorskich. Pracujemy pilnie pod czujnym okiem Pana Kornela Pieńko – absolwenta Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Pan Kornel zagrał Tonia w „Szalonych nożyczkach” czy Sylwiusza Lombardii w „Słudze dwóch panów” (w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie). Gościnnie występował na scenach w Warszawie, Częstochowie czy Koszalinie.
Ponieważ na Festiwalu nie możemy być bezimienni, postanowiliśmy nazwać naszą grupę “The Polyglots” – ponieważ w spektaklach zawsze mówimy w kilku językach obcych.

W tym roku w skład naszej wesołej ekipy wchodzą:
Wiktoria Czerwonka (2i) jako Królowa Śniegu
Magdalena Mazurek (1a) jako Gerda
Mateusz Pajączek (1b) jako Kaj
Wiktoria Kostyra (2i) jako Królowa Lata
Katarzyna Iskra (1c) jako Babcia
Wiktoria Pietrońska (2i) jako Królewna
Dawid Paul (3f) jako Kolega Królewny
Sebastian Niźnik (1d) jako Przechodzień i Renifer
Szymon Chojnacki i Tomasz Turczyn (1d), Jarosław Ryczko i Igor Maluszczak (1ws) jako Rozbójnicy
Andżelika Burda (3b) jako Rozbójniczka
Edyta Leniart (2f) jako Kwietna Wróżka

Musimy też podziękować Justynie Orenkiewicz (3b), która zaprojektowała i wykonała plakat promujący nasze przedstawienie. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy umożliwiają naszym młodym aktorom udział w próbach i warsztatach z Panem Kornelem.

Opiekunowie The Polyglots
Paulina Grzenkowicz
Aleksandra Zdulska