Warsztaty na Uniwersytecie Jagiellońskim

Warsztaty na Uniwersytecie Jagiellońskim

Wyjazdy naukowe na Wydział Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego to coroczne cykliczne wydarzenia organizowane dla uczniów zainteresowanych fizyką, matematyką i informatyką.

W dniu 23 listopada 2017 roku uczniowie klas 1 i 2 o profilu matematyczno – fizycznym wzięli  udział w zajęciach  z fizyki oraz wykładzie z informatyki. Udział w warsztatach był dla uczniów okazją do utrwalenia wiedzy o Księżycu. Natomiast z informatyki wykład  dotyczył tworzenia gier video oraz sensorów PPG. Ostatnim punktem było zwiedzanie Muzeum Collegium Maius – najstarszej części uniwersytetu. Zajęcia były na pewno inspiracją do pogłębiania wiedzy dotyczącej nauk ścisłych.

Mamy nadzieję, że już niedługo pojedziemy zdobywać kolejne pasjonujące doświadczenia.

Uczniowie kl. 1c,1 d, 2d