Wizyta partnerska w Niemczech (Erasmus+)

Wizyta partnerska w Niemczech (Erasmus+)

W dniach 04. 03. – 11. 03 br. sześcioro uczniów naszego liceum – Wojciech Kuca, Edyta Kiełboń, Monika Garbacz, Jowita Dąbek, Marek Ćwikła oraz Daria Mach – brało udział w kolejnym etapie projektu ERASMUS + , tym razem był to prawie tygodniowy pobyt w Meitingen w Niemczech. Opiekę nam nami sprawowały panie profesor Renata Pytko i Renata Szydłowska.

Wyjechaliśmy w sobotę i po ponad dwudziestu godzinach jazdy, w niedzielę, wysiedliśmy w Augsburgu, skąd zabrały nas do domów nasze rodziny goszczące. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, spotkaliśmy się w restauracji z uczestnikami projektu z innych krajów, tj. z Niemiec, z Czech oraz z Włoch. Miło było spotkać się ponownie lub poznać nowe twarze. Kolejnego dnia wszyscy razem udaliśmy się do w Augsburgag gdzie odwiedziliśmy najstarsze na świecie osiedle socjalne Fuggerei. We wtorek spędziliśmy czas w partnerskiej szkole w Meitingen, gdzie wzięliśmy udział m.in. w lekcjach pieczenia. Odbyło się tam również spotkanie, na którym oglądaliśmy liczne filmiki oraz prezentacje grup z danych krajów. Wieczorem wszyscy wspólnie oglądaliśmy mecz. W środę zwiedziliśmy muzeum geologiczne oraz całe, przepiękne miasto Rothenburg ob der Tauber. Czwartek również minął nam ciekawie: rano byliśmy zatargach pracy w goszczącej szkole, a po obiedzie udaliśmy się do do Humbaur – sławnej fabryki przyczep. Mogliśmy tam na własne oczy zobaczyć ich produkcję krok po kroku, co nas niezmiernie zaciekawiło. Nasz ostatni wspólny wieczór w Niemczech spędziliśmy w kręgielni, gdzie każdy z nas świetnie się bawił. W dzień naszego wyjazdu – w piątek – braliśmy udział w kweście na targu w Meitingen, gdzie sprzedawaliśmy wspólnie przyprawy, ozdoby i inne przedmioty z naszego projektu. Ostatnie godziny były przeznaczone na przygotowanie się do podróży do domu. Po smutnym i pełnym łez pożegnaniu wsiedliśmy do naszego autokaru i ruszyliśmy w drogę. Do Leżajska przyjechaliśmy cali, zdrowi i zadowoleni, choć bardzo zmęczeni podróżą.

Bardzo podobał się nam ten pobyt i na pewno zachowamy na długo wiele pięknych wspomnień.

Daria Mach (2i)
Dominika Polańska