Wizyta partnerska w Portici (Erasmus+)

Wizyta partnerska w Portici (Erasmus+)

Projekt europejski „ Feel the Spirit of a Modern Europe Bringing Entrepreneurship into Schools”realizowany w Zespole Szkół Licealnych dobiega końca. Ostatnia wizyta zagraniczna, w której brali udział uczniowie miała miejsce w dniach 24-30.04.2017r. we włoskiej szkole Carlo Levi w mieście Portici u stóp Wezuwiusza. Była to już druga wizyta naszych uczniów w tej placówce w ramach obecnego projektu. Włosi jak zwykle przyjęli nas bardzo ciepło i serdecznie. Oprócz obowiązkowych zajęć projektowych (warsztaty języka biznesu, prace nad katalogiem produktów sprzedawanych przez naszą firmę uczniowską), gospodarze przewidzieli też wycieczki do niezwykle atrakcyjnych miejsc na południu swojego kraju. Zwiedziliśmy Neapol, Sorrento oraz wyspę Capri, a słoneczna pogoda i doskonała włoska kuchnia były dodatkowym dopełnieniem wspaniałych widoków. Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze integrowali się z pozostałymi uczestnikami wizyty. Wszyscy wrócili opaleni i bardzo zadowoleni. Bez wątpienia Projekt Erasmus Plus był dla naszej młodzieży szansą poznania innych ludzi i kultur, podszlifowania języka, zdobycia nowych przyjaciół i pewności siebie w kontaktach interpersonalnych.

Renata Pytko