Z wizytą w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku

Z wizytą w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku

W dniu 17.10.2017r. klasa 1 technik spedytor z innowacją pożarniczą wraz z wychowawcą- p. Małgorzatą Sarzyńską odbyła ciekawe zajęcia w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku.

Działalność Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Leżajsku to szeroko pojęte ratownictwo, w szczególności obejmujące gaszenie pożarów, ratownictwo techniczne w przemyśle, infrastrukturze i transporcie, ratownictwo podczas powodzi i innych katastrof naturalnych oraz specjalizacja z zakresu rozpoznawania zagrożeń chemicznych.

Współpraca z zawodowymi strażakami wpisana jest w program kształcenia młodych spedytorów. Młodzież przywitał dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej- mł. bryg. mgr inż. Zenon Kuca oraz st. aspirant Jerzy Kołcz, który jest ich opiekunem i przewodnikiem w zakresie pożarnictwa i ratownictwa.

Pan Jerzy Kołcz przedstawił przyszłym strażakom prezentację na temat struktury i działania Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz jednostek OSP na terenie powiatu, województwa i całej Polski. Omówił krok po kroku jak zostać zawodowym strażakiem. Następnie młodzież udała się do Centrum Powiadomienia Ratowniczego, gdzie omówiono działanie tego systemu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się garaże Komendy, gdzie młodzi strażacy zapoznali się z wozami strażackimi, sprzętem oraz danymi technicznymi pojazdów.

Dziękujemy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku za zorganizowanie tak ciekawych zajęć i już nie możemy doczekać się kolejnych!

E. Jużyniec, M. Sarzyńska